Tournament Committee

 

Co-Chairs

Carissa Fu, Princeton & Boston University 

Tara Sarathi, MIT

Current Members

Andrew Mandelbaum, Princeton & MIT
Ashley Wang, MIT

Caroline Scheck, Tufts

Catherine Tong, Cornell & Boston University

Daniel Sam, UAlbany

Emily Zhu, MIT

Frank Fang, Columbia

Hilary Monaco, MIT & Cornell

Ilana Kotliar, Cornell

Jason Veytsman, RPI

Joseph Nechleba, Cornell

Katelyn Kim

Katherine Chen, Rutgers
Kevin Hu, MIT

Kit Miller

Memie Osuga, Harvard

Michael Baek, Villanova

Michelle Chen, MIT

Nick Bayhi, Tufts

Noriko Aizawa, Tufts

Pav Ravidran, Princeton

Rae Drach, Princeton & UAlbany

Renee Zhao, MIT

Viet Nguyen

William Estey, RIT

 

Previous Members

Aaron Sampson, MIT

Andrea Guatemala, MIT

Alicia Zhou, MIT

Ashish Banerjee III, Cornell & Columbia

Betsy Smith, Princeton, Yale, & Elmira

Bobby Ren, MIT

Chris Williams, Columbia & MIT

David Chan, UMass-Amherst (Tech Chair Emeritus)

David Aja, Cornell

Eli Eichenberger, West Point

Erica Chan, MIT

Guillaume Fennebresque, Cornell

Jacquie Cole, University of Michigan

Julia Ladics, Brown

Julia Richieri, Tufts

Julia Stevens, Brown

Kristina Boyd, MIT

Larry Huynh, Yale

Maddie Lesko, UConn

Marc Osherson, Princeton & JHU

Master Tim Marmo, NYU

Matt Weinberg, Cornell, MIT, & Princeton

Naji Husseini, University of Michigan

Nathan Hanagami, MIT

Ping Liu, Cornell

Richard-Duane Chambers, MIT (Founder)

Sam Davis, Cornell (Chair Emeritus)

Sean Landergan, UMass Amherst

Siddharth Pandey, Penn State

Steven Kim, Princeton & Brown

Stephanie Aligbe, Columbia

Tiffany Chen, MIT

Varian Bosch, Cornell

Yvette Boon, Boston University

Chairs

Master Jaime Schulte, Chair

Master Paul Cummings, Vice Chair 

 

Members 

Lauren Bellfy

Yvette Boon

Alice DiPace

John Connors

Nirav Daphtary

Lou Giamo

Adam Gildea

John Holloway

Arnold Jimenez

Lou Keppner

Anye Li

Deborah Mahoney

Shawn McDermott

Jaime Toeg

Laura Weinberg

Garrett White

 

International

Jacques Ayotte

Mark Biviano

Jocelyne Carrière

Karl Déry

Martin Desjardins

Guy Labatt

Étienne Lafrenière

Marco Lafrenière

Stéphane Ménard

Byron Petraroja